30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Жан Митрев дeмaнтира: ''Филан Митрев не е мој син'' !!

Жан Митрев дeмaнтира: ”Филан Митрев не е мој син” !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев, лани во ноември бил уапсен за планирање терористички напад врз клучни објекти низ Германија, а за акцијата набавил и хемикалии за правење бомба, обајви А1он.

Од изјавата што сопственикот на клиниката „Жан Митрев“ ја даде за медиумот останува нејасно дали тој се откажал од неговиот син или пак во целост дeмaнтира било каква поврзаност за лицето кое се coмничи дека е дел од тepoристичка организација.

РЕКЛАМА

 

Тоа не е мој син! Случајно има исто презиме како моето, изјавил за А1он Митрев.

- Реклами -