27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија На синот на Жан Митрев го очекува доживотен затвор, планирал самоубиствен напад...

На синот на Жан Митрев го очекува доживотен затвор, планирал самоубиствен напад во име на ИСИС?

Translate (Eng):[gtranslate]

Започна судскиот процес во Франкфурт во кој обвинет за тероризам е германскиот државјанин Ф.М. инаку родум од Македонија. Вака изминатава недела почнаа да известуваат дел од германските медиуми за случајот во кој минатата година, во ноември, уапсени беа три лица на возраст од 24, 22 и 21 година од кои останатите двајца биле од Турција, пренесе  пренесе 360 степени.

Информација брзо се прошири по социјалните мрежи, каде се споделени и повеќе фотографии од кои може да се заклучи дека таткото на Филан е д-р Жан Митрев, еден од најпочитуваните лекари кај нас. Објаснувањето е дека Филан е дете на Жан од првиот брак, а нивната врска на социјалните мрежи се „докажуваше“ со објави на кои се гледа осомниченото момче фотографирано заедно со д-р Митрев, а под фотографијата стои опис – „фамилија“.

Извор:360 степени

РЕКЛАМА
- Реклами -