19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНа синот на Жан Митрев го очекува доживотен затвор, планирал самоубиствен напад...

На синот на Жан Митрев го очекува доживотен затвор, планирал самоубиствен напад во име на ИСИС?

Започна судскиот процес во Франкфурт во кој обвинет за тероризам е германскиот државјанин Ф.М. инаку родум од Македонија. Вака изминатава недела почнаа да известуваат дел од германските медиуми за случајот во кој минатата година, во ноември, уапсени беа три лица на возраст од 24, 22 и 21 година од кои останатите двајца биле од Турција, пренесе  пренесе 360 степени.

Информација брзо се прошири по социјалните мрежи, каде се споделени и повеќе фотографии од кои може да се заклучи дека таткото на Филан е д-р Жан Митрев, еден од најпочитуваните лекари кај нас. Објаснувањето е дека Филан е дете на Жан од првиот брак, а нивната врска на социјалните мрежи се „докажуваше“ со објави на кои се гледа осомниченото момче фотографирано заедно со д-р Митрев, а под фотографијата стои опис – „фамилија“.

Извор:360 степени

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...