23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Џафери: Ако се укинат патните трошкови за пратениците јас ќе побарам да...

Џафери: Ако се укинат патните трошкови за пратениците јас ќе побарам да им се одземат и службенте возила, па нека одат со тротинет !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Aко Владата достави законски измени за понатамошно кратење на трошоците на пратениците, тогаш и јас ќе предложам сите во Владата да се откажат од службените возила и секаде да одат со тротинет, вели претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешниот редовен брифинг со новинари, кој е прв во мандатот на овој собраниски состав.

Тој вели дека треба да се обезбедат нормални услови за работа и да се има предвид дека пратениците доаѓаат од различни места во државата и дека ги претставуваат гласачите од изборните единици од кои доаѓаат

„Ако не, пак, ајде да го смениме Уставот и да кажеме дека веќе не сме парламентарна демократија“,

РЕКЛАМА

рече Џафери на денешниот брифинг.

- Реклами -