23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Ктица ќе го тужи Боки 13 бидеќи ја снимал додека лежела со...

Ктица ќе го тужи Боки 13 бидеќи ја снимал додека лежела со купче пари !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предмет во кој поранешната специјална обвинителка Катица Јанева го тужи Бојан Јовановски – Боки 13 за нелегално снимање.

Тужбата е поради фотографијата која беше презентирана како доказ во предметот „Рекет“ по вештачењето на мобилниот телефон на Боки-13 во истиот предмет, на која се гледа Јанева со пари, а која наводно ја снимил Јовановски.

Јанева е првостепено осудена на 7-годишна затворска казна, а Јовановски на 9 години казна затвор и двајцата за предметот „Рекет“.

РЕКЛАМА
- Реклами -