21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Затвореници од затворот во Охрид, се обиделе да силуваат 19-годишно момче !!!

Затвореници од затворот во Охрид, се обиделе да силуваат 19-годишно момче !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 15.09.2020 во 10.45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 09.09.2020 околу 03.00 часот, во собата на 19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -