27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Министерот Нуредини до новинарите: Да си научите Албански јазик !!!

Министерот Нуредини до новинарите: Да си научите Албански јазик !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На новинарско прашање, збунето рече дека го знае македонскиот јазик, но не би било лошо и новинарите да го научат албанскиот, како што тој го учи македонскиот.

Нуредини истакна дека разбира што го прашуваат новинарите, но не сака да се обраќа на македонски.

РЕКЛАМА
- Реклами -