13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаЈанкулоска- Дома сум на крај памет не ми паѓа да бегам

Јанкулоска- Дома сум на крај памет не ми паѓа да бегам

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска на која завчера Врховниот суд и ја одби жалбата на пресудата за „Тенк“ и ѝ ја потврди четиригодишната затворска казна, во изјава за Фокус вели дека на крај памет не ѝ паѓа да бега.

-Јас сум дома со семејството и немам намера никаде да бегам, на крај памет не ми паѓа такво нешто, ни изјави Јанкулоска. Сепак поранешната министерка не открива дали има правна можност и дали ќе бара одложувување на затворската казна.

На Фејсбук напиша дека нема потреба од опсади на нејзината зграда

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...