15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаСветРодила девојче на летот за Лондон па компанијата подарила безплатни летови доживотно

Родила девојче на летот за Лондон па компанијата подарила безплатни летови доживотно

Бебето кое е родено во авион на компанијата “Egypt Air”, за подарок добилo бесплатни карти за патување со авион во текот на целиот живот.

Од компанијата “Egypt Air” најавиле дека на девојчето кое е родено на летот “MC777” ќе му доделат доживотни авио карти за нивните летови.

Жената од Јемен, Хаим Наср Наги Дабан, родила девојче во вторникот со помош на екипажот на авионот.

Капетанот на авионот, кој тргнал од Каиро кон Лондон, одлучил итно да слета во Минхен по известувањето дека Дабан чувствува изненадни, неочекувани болки, додека авионот минувал во близина на германскиот воздушен простор.

И покрај тоа што било побарано слетување по итна процедура, жената се породувањето завршила кратко пред авионот да слета во Минхен.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...