3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Родила девојче на летот за Лондон па компанијата подарила безплатни летови доживотно

Родила девојче на летот за Лондон па компанијата подарила безплатни летови доживотно

Translate (Eng):[gtranslate]

Бебето кое е родено во авион на компанијата “Egypt Air”, за подарок добилo бесплатни карти за патување со авион во текот на целиот живот.

Од компанијата “Egypt Air” најавиле дека на девојчето кое е родено на летот “MC777” ќе му доделат доживотни авио карти за нивните летови.

Жената од Јемен, Хаим Наср Наги Дабан, родила девојче во вторникот со помош на екипажот на авионот.

РЕКЛАМА

Капетанот на авионот, кој тргнал од Каиро кон Лондон, одлучил итно да слета во Минхен по известувањето дека Дабан чувствува изненадни, неочекувани болки, додека авионот минувал во близина на германскиот воздушен простор.

И покрај тоа што било побарано слетување по итна процедура, жената се породувањето завршила кратко пред авионот да слета во Минхен.