30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Апасиев до Шилегов: Петре бе пијаницо една непрокопсана

Апасиев до Шилегов: Петре бе пијаницо една непрокопсана

Translate (Eng):[gtranslate]

Ќе знаете дека сме си ја вратиле Државата од квислинзите, кога – во некоја не така далечна иднина – наш Министер за надворешни работи, на билатерална средба со неговиот грчки колега, ќе ги покрене овие суштински прашања и, како чин на историско помирување, ќе побара јавно извинување од „добриот јужен сосед“ за злосторставата против човештвото и етничкото чистење на Македонците направени за време на Граѓанската војна во Грција.

p.s. Палестинците и Македонците се првите народи после Втората светска војна врз кои е извршен ГЕНОЦИД пред очите на демократскиот Нов свет на ООН.

p.p.s. Шилегов, пијаницо една непрокопсана! Под итно да го вратиш споменикот на протераните деца-бегалци у Жена парк во првобитната состојба!

РЕКЛАМА

Фејсбук статус на Димитар Апасиев – лидер на Левица

 

- Реклами -