20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев до Шилегов: Петре бе пијаницо една непрокопсана

Апасиев до Шилегов: Петре бе пијаницо една непрокопсана

Ќе знаете дека сме си ја вратиле Државата од квислинзите, кога – во некоја не така далечна иднина – наш Министер за надворешни работи, на билатерална средба со неговиот грчки колега, ќе ги покрене овие суштински прашања и, како чин на историско помирување, ќе побара јавно извинување од „добриот јужен сосед“ за злосторставата против човештвото и етничкото чистење на Македонците направени за време на Граѓанската војна во Грција.

p.s. Палестинците и Македонците се првите народи после Втората светска војна врз кои е извршен ГЕНОЦИД пред очите на демократскиот Нов свет на ООН.

p.p.s. Шилегов, пијаницо една непрокопсана! Под итно да го вратиш споменикот на протераните деца-бегалци у Жена парк во првобитната состојба!

Фејсбук статус на Димитар Апасиев – лидер на Левица

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...