30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Државјанин на Албанија, низ Струшките грмушки криел дрога !!!!

Државјанин на Албанија, низ Струшките грмушки криел дрога !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Скрил дрога во грмушка кај Струга, полицијата го фатила. Имено, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Ф. Ц. (33) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, како и против К. К. (33) и А. С. (26), двајцата од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело помагање.

Првопријавениот, во месноста Врабич, во близина на патот кон Струга, во грмушка скрил вреќа, во која имало 5 килограми и 480 грама марихуана. Тој бил затекнат во момент кога ја препакувал дрогата, а набргу со патничко возило пристигнале второ и третопријавениот, кои требало да ја преземат дрогата во помали пакувања.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -