27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија На Љубе Бошкоски му се влошила состојбата со ковид-19 итно префрлен на...

На Љубе Бошкоски му се влошила состојбата со ковид-19 итно префрлен на Инфективна клиника,

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со ковид-19, објавија дел од медиумите.

Бошкоски пред неколку дена објави дека е позитивен на ковид-19, и се наоѓа во самоизолација во Челопек, но тогаш немал симптоми. Меѓутоа ситуацијата се влошила, и тој синоќа итвно бил примен на Инфективна, но засега нема официјални информации околу неговата здравствена состојба.

РЕКЛАМА
- Реклами -