30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија (Фото) МВР ги казни Заев , Филипче и Љупчо Николовски за сообраќаен...

(Фото) МВР ги казни Заев , Филипче и Љупчо Николовски за сообраќаен прекршок

Translate (Eng):[gtranslate]

За сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, МВР ги казни премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче.

Изминатите два дена на социјалните мрежи се споделуваше видео на кое се гледа како премиерот Зоран Заев не носи заштитна кацига додека управува со мотор, а позади него седи Љупчо Николовски, додека Венко Филипче ги следи управувајќи со друг мотор.

Фото Centar.mk

РЕКЛАМА
- Реклами -