27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Атиџе Муратова изгубила свест, повикана била и итна медицинска помош !!!

Атиџе Муратова изгубила свест, повикана била и итна медицинска помош !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова, падна во несвест за време на отворањето на „Денови на македонскиот мед“ во Скопје, на улица Македонија, во организација на пчеларското здружение „Матица“.

Таа изгубила свест за време на говорот на министерот за земјоделство Аријанит Хоџа и на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ. Веднаш била повикана Брза помош и во моментов лекарите ѝ ја даваат потребната нега.

Инаку, на штандовите поставени на улицата Македонија се изложени пчелни производи од пчелари од цела Македонија, а посетителите можат да дегустираат мед и да се информираат за матичниот млеч, поленот и прополисот како здрава храна.

РЕКЛАМА
- Реклами -