19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаОхриѓанец заврши во затвор- Наместо со ајвар си чувал тегли полни со...

Охриѓанец заврши во затвор- Наместо со ајвар си чувал тегли полни со марихуана

Дваесетгодишен охриѓанец заврши зад решетки поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Како што информира СВР Охрид, при преглед извршен на 22 септември, полициските службеници кај пријавениот пронашле и одзеле марихуана. Дополнително, при претрес во неговиот дом во Охрид биле пронајдени четири тегли со марихуана.

Полицијата до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против осомничениот кому му е одредена му е мерка притвор.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...