30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ни цутит државчево: Два денари за килограм грозје, или 2,2 тони грозје...

Ни цутит државчево: Два денари за килограм грозје, или 2,2 тони грозје за само 4.400 денари !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е белешка од предадени 2,2 тони грозје смедеревка за дестилација по цена од 2 денари килограм или вкупно за исплата 4 400 денари. Дојде живот!ДВА ДЕНАРИ КИЛОГРАМ: 2,2 тона грозје за 4 400 денари

 

РЕКЛАМА
- Реклами -