23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Кумановци се пошегуваа со општината: Со трски во рака ловат риби сред...

Кумановци се пошегуваа со општината: Со трски во рака ловат риби сред улица !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Утрово Куманово го зафатија обилните врнежи од дожд кои предизвикаа поплавување на дел од улиците, со оглед дека атмосферската канализација не е во можност целосно да ја апсорбира водата, пренесува порталот кумановскимуабети.мк.

 

Но, еден кумановец можноста ја искористи да се пошегува. Со својата јадица тој излезе на булеварот и ловеше риби.

РЕКЛАМА
- Реклами -