17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаСветСнегот малку подрани оваа година на Балканот. (ВИДЕО)

Снегот малку подрани оваа година на Балканот. (ВИДЕО)

Снег пристигна на планините на Балканот, поточно на врвот Бјелашница и на Јахорина во Босна и Херцеговина.

Федералниот хидрометеоролошки институт за денеска најави претежно облачно време, врнежи од дожд во Херцеговина, централните и источните области на Босна и снег и лапавица на врвовите.

Првиот снег сезонава утрово падна на планините Бјелашница и Јахорина, а снег има и на високите планини во Австрија и Италија.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...