4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Шестгодишно дете од Скопје почина од струен удар !!!

Шестгодишно дете од Скопје почина од струен удар !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од селото Крушопек, Скопско, починато од струен удар. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопшти полицијата.

РЕКЛАМА