Oхриѓани – лумпувале во кафеана, по што нападнале полицајци

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(42) од селото Лактиње, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“ и против Љ.Р.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување лице во вршење работи на безбедноста”.

Тие на 04.09.2020 во угостителски објект на ул.„Железничка“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир, по што Н.Т. најпрво упатил вербални навреди кон полициските службеници кои пристигнале, а потоа заедно со Љ.Р. и физички ги нападнале, спречувајќи ги полициските службеници во извршувањето на службените дејства.

libertas

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here