19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Запалено луксузното возило на поранешниот тренер на Охрид Драган Антиќ

(Видео) Запалено луксузното возило на поранешниот тренер на Охрид Драган Антиќ

Поранешниот тренер на Охрид, а сегашен на Динамо Врање, Драган Антиќ во неделата околу пет часот останал без автомобил марка „Ауди“, откако некое непознато лице му го запалило скапото возило.

На српските медиуми беше објавена и снимката на која може да се забележи како едно маскирано лице доаѓа до автомобилот, го полева со бензин и потоа го пали.

Антиќ претходно изјави дека знае кој стои зад инцидентот, па чека полицијата да го уапси.

– Немам дилема кој стои зад ова. Тоа го кажав и минатата недела. Јас во Врање немам непријатели, не му должам на никого. Ова се луѓе од Сурдулица – кажа Антиќ.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...