12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Непознато лице влегло во домот на докторот Марковски додека сопругата спиела !!!

Непознато лице влегло во домот на докторот Марковски додека сопругата спиела !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Непознато лице вчера се обидело да влезе во домот на докторот, а од неодамна и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски најверојатно со намера да извршат кражба.

 

„На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека на ул.”Мариовска” додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот“, велат од МВР во врска со случајот.

РЕКЛАМА

mkd

- Реклами -