21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Моторциклист удрил во работна машина за сечење дрва, од повредите починало лицето...

Моторциклист удрил во работна машина за сечење дрва, од повредите починало лицето кое управувало со машината !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 30.09.2020 во 19.20 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Алија Авдовиќ“ и ул.„Христофер Жефаровиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале работна машина за сечење дрва, управувана од С.С.(65) од Скопје и мотоцикл „бмв“, со швајцарски национални ознаки, управуван од Р.Ш.(29) од Скопје.

На местото на незгодата починал С.С., а со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Со телесни повреди се здобил 16-годишен сопатник од работната машина, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

РЕКЛАМА

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

- Реклами -