6 C
Ohrid
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Македонија Нова полициска бруталност?!- Полицајци пцујат и клоцаат граѓани и со колено в...

Нова полициска бруталност?!- Полицајци пцујат и клоцаат граѓани и со колено в глава ги гмечат на земја

Translate (Eng):[gtranslate]

Во јавноста се појавија нови снимки од брутално и насилничко однесување на полицајци врз граѓаните.

Снмката е од пред една недела во Ченто, а на неа се гледа како полицски службеници удираат граѓани со клоци, им се обаќаат со пцовки и погрдни зборови. Се гледа и како неколкумина полицајци пригмечуваат човек на каросеријата од полициското возило без граѓанинот воопшто да пружаат отпор.

РЕКЛАМА
- Реклами -