19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваРазбојник нападнал бабичка, не знаел дека е мајстор за боречки вештини (ВИДЕО)

Разбојник нападнал бабичка, не знаел дека е мајстор за боречки вештини (ВИДЕО)

Крадецот кој упаднал во станот на 81-годишната Елизабет Мек Креј во надеж за лесен плен, набрзо на болен начин дознал дека донел погрешна одлука.

На старицата и помогнала 67-годишната Лоренца Марухо, која тренира боречки вештини веќе 26 години и има црн појас во џиу џицу. Иако е висока само 150 сантиметри и тешка 45 килограми, Лоренца лесно го среди провалникот кој ја нападнал нејзината сосетка.

Лоренца за американскиот Си-Би-Ес изјавила дека слушнала врескање на сосетката, каде што крадецот влегол во станот, го зграпчила и го тресела, на го удрила од подот. Елизабет земала бејзбол палка и и помогнала да го победат крадецот.

“Јас излегов меѓу нив двајца, скокнав врз него и почнав да го удирам. Тој стана и сакаше да ми ја искриви раката, но наместо тоа, јас ја извртев неговата. Тој почна да вика дека го боли, и му реков дека не ми е гајле ,затоа што не смееле да ја напаѓа старицата “, рече Луиза.

Нејзините боречки вештини ја шокирале нападнатата сосетка.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...