30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Трактор удрил во патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кочани,

Трактор удрил во патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кочани,

Translate (Eng):[gtranslate]

Трактор удрил во патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Кочани, несреќата се случила во близина на Железничката станица во Штип.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова, информира дека несреќата се случила вчера, а железничкиот сообраќај бил во прекин неколку часа.

В.А. (61) од Штип управувал со тракторот, за среќа во незгодата нема повредени лица. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од СВР Штип.

РЕКЛАМА
- Реклами -