17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВо недела да не работи ништо, а кафулињата до 22 часот !!

Во недела да не работи ништо, а кафулињата до 22 часот !!

Според информации кои ги објави порталот ФАКТОР, Комисијата за заразни болести размислува да предложи до Владата нови мерки поради зголемениот број на заразени со Ковид-19.

Како што дознава Фактор, се планира во недела да не работи ништо, а останатите денови угостителските објекти да работат само до 22 часот.

– Реклама –

Ова следува откако вчера имавме втор рекорд на заразени со коронавирус од почеотко на епидемијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...