27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Пазарната инспекција влезе во Мош, но чисто за информација казната е 4.000...

Пазарната инспекција влезе во Мош, но чисто за информација казната е 4.000 евра а прометот 20.000 евра !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пазарниот инспекторат, заедно со десетици полицајци, вечерва влегоа во кафулето Мош, кое продолжи да организира забавата, иако вчера беше објавено дека е поднесена кривична пријава откако претходно бил организиран концерт на Владо Георгиев без почитување на корона мерките.

Како што објави ТВ 21, инспекторите потврдиле дека протоколите се прекршени, додека сопственикот на ресторанот ќе биде казнет со 4 илјади евра.

 

РЕКЛАМА

Според телевизијата, барот ќе биде затворен следната недела.

- Реклами -