9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Здравје и убавина Пред смртта  Дона Арес откри - Добив рак поради ова

Пред смртта  Дона Арес откри – Добив рак поради ова

Translate (Eng):[gtranslate]

Поминаа три години од смртта на познатата босанска пејачка Дона Арес, која почина на 2 октомври 2017 година. Пејачката отворено зборуваше за својата долгогодишна борба со ракот на белите дробови, а во една прилика и откри која намирница ја смета за најголем виновник за болеста.

За мене лично, она што мислам дека ме труеше, и поради кое многумина ќе ме нападнат по ова интервју, е млекото. Дефинитивно млеко од тетрапак. Подготвена сум да потпишам дека е зло, изјавила пејачката.

Таа додаде дека ова млеко сега се разликува од она што го пиеле нејзините врсници кога биле деца.

РЕКЛАМА