16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЈоци: Вмровците се криви што бројот на заболени од Ковид-19 секојдневно расте....

Јоци: Вмровците се криви што бројот на заболени од Ковид-19 секојдневно расте….

Јоци мисли дека зголемениот број на позитивни од Ковид-19 се должи заради протестите на Вмро Дпмне. Ова не е првпат Јоци да изненади со нејзините ФБ статуси против опозицијата.

Во продолжение ви го прикажуваме нејзиниот ФБ статус:

 

Да не се лажеме, бројките на заболени од #КОВИД19 се зголемија откако вмровци и онаа нивна несреќа, #Мицкоски, во време на пандемија, решија да прават протести. Досега, во изминати два месеци, имаа четири од збиен тип.
Истиот хаос со собири го правеа и за време на кампањата во јуни и јули, тоа го прават и сега – на нивните собиранки нема дистанца, ретко кој носи маска. Викаат, урлаат, се плукаат, се разменува салива на секој чекор преку која се пренесува вирусот.
Не може оваа земја да трпи економски, здравствено, општествено, заради болни амбиции на еден лузер, кој од уста не го извади ,,здравјето на граѓаните”, а во исто време собира народ без око да му трепне колкумина ќе се заразат.
Избори завршија. Финито.
Владо на Македонија, забранете протести.
Држава водите, така❓
Три години никаде ги немаше, ни за ,,името”, ни за ЕУ, за ништо, сега им текна – за време на пандемија.
Интенцијата е јасна.
Ајт, сите по дома.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...