29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Јоци: Вмровците се криви што бројот на заболени од Ковид-19 секојдневно расте....

Јоци: Вмровците се криви што бројот на заболени од Ковид-19 секојдневно расте….

Translate (Eng):[gtranslate]

Јоци мисли дека зголемениот број на позитивни од Ковид-19 се должи заради протестите на Вмро Дпмне. Ова не е првпат Јоци да изненади со нејзините ФБ статуси против опозицијата.

Во продолжение ви го прикажуваме нејзиниот ФБ статус:

 

РЕКЛАМА

Да не се лажеме, бројките на заболени од #КОВИД19 се зголемија откако вмровци и онаа нивна несреќа, #Мицкоски, во време на пандемија, решија да прават протести. Досега, во изминати два месеци, имаа четири од збиен тип.
Истиот хаос со собири го правеа и за време на кампањата во јуни и јули, тоа го прават и сега – на нивните собиранки нема дистанца, ретко кој носи маска. Викаат, урлаат, се плукаат, се разменува салива на секој чекор преку која се пренесува вирусот.
Не може оваа земја да трпи економски, здравствено, општествено, заради болни амбиции на еден лузер, кој од уста не го извади ,,здравјето на граѓаните”, а во исто време собира народ без око да му трепне колкумина ќе се заразат.
Избори завршија. Финито.
Владо на Македонија, забранете протести.
Држава водите, така❓
Три години никаде ги немаше, ни за ,,името”, ни за ЕУ, за ништо, сега им текна – за време на пандемија.
Интенцијата е јасна.
Ајт, сите по дома.

- Реклами -