21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Забава (Видео) Со цел да се заштити од Ковид-19, на свадбата им дошол...

(Видео) Со цел да се заштити од Ковид-19, на свадбата им дошол со скафандер и кацига.

Translate (Eng):[gtranslate]

Гостин на свадба пронашол одличен начин да се заштити од коронавирусот…

Поради епидемиолошките мерки кои се на сила, свадбите се одржуваат во необични околности. Ограничен е бројот на гости, препорачана е социјална дистанца, а не се препорачува и бакнување и прегрнување со младенците или другите гости.

Не сакајќи да си ја скрати добрата забава, ниту пак младенците да ги лиши од своето присуство, гостин на една свадба во Херцеговина дошол до интересно решение.

РЕКЛАМА

Облекол заштитно одело, а на главата ставил кацига и така овозможил уживање до ситните часови без страв од зараза со коронавирус, пишува Крстарица.

Погледнете го видеото во продолжение:

- Реклами -