17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаДечки го имаме најпопуларниот транспарент од денешниот маратон: ''Трчај ко да бегаш...

Дечки го имаме најпопуларниот транспарент од денешниот маратон: ”Трчај ко да бегаш од Македонија”

Денес во Скопје се одржа скопскиот маратон, на кој традиционално секоја година има креативни пораки за бодрење на натпреварувачите. „Трчај ко да бегаш од Македонија“ беше една од пораките, а твитерџиите ја прогласија за најдобра и најточна порака.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...