24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Дечки го имаме најпопуларниот транспарент од денешниот маратон: ''Трчај ко да бегаш...

Дечки го имаме најпопуларниот транспарент од денешниот маратон: ”Трчај ко да бегаш од Македонија”

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес во Скопје се одржа скопскиот маратон, на кој традиционално секоја година има креативни пораки за бодрење на натпреварувачите. „Трчај ко да бегаш од Македонија“ беше една од пораките, а твитерџиите ја прогласија за најдобра и најточна порака.

РЕКЛАМА
- Реклами -