16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВо квизот „Се или нешто“ натпреварувач можеше дома да си оди со...

Во квизот „Се или нешто“ натпреварувач можеше дома да си оди со 2.000.000 денари !!

Новата сезона имаше неверојатен и премногу возбодлив почеток во популатното телевизиско квиз-шоу „Се или нешто“.

Тековната сезона на квизот натправарувачите и гледачите ќе ја паметат по возбудливата игра на Зоки.

Тој ни повеќе, ни помлаку го извлече милионот, а подоцна извлече и БОНУС.

Сепак, тоа што храброста не беше нејзината силнa страна, а веруваше дека е многу среќна.

Зоки ја прифати понудата на банкарот и ја продаде предвреме својата кутија за 120.000 денари.

Возбудливиот дел следеше откако ја продолжи играта, а на самиот крај ја отвори својата кутија во која се криеше милионот.

За шokот да биде уште поголем, Зоки со кутијата број 23 во која се криеше и БОНУСОТ.

извор:Newz update

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...