16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаЗабаваКога не сака Венко да пие кафе со Лиде, таа ќе си...

Кога не сака Венко да пие кафе со Лиде, таа ќе си ги имитира македонските фолкерки…

Да, добро се сеќавата на нашата откачена Лиде, која немаше ден а да не не насмее со нејзините покани за кафе кон министерот Венко Филипче. Иако министерот вети дека ќе пие кафе за скоро време.. нашате Лиде чекаќи го си пронајде забава на Инстагарам, имитирајќи ги нашите познати македонски пејачки во нивниот стајлинг. 🙂

Денес на мета се најде и Елена Јовческа

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 

Нема достапен опис

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...