22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаЗабаваЗа 250.000 долари може да вечерате со Трамп

За 250.000 долари може да вечерате со Трамп

За четвртина милион долари двојките ќе можат да имаат „приватна вечера“ со бившиот претседател и „можност да купат дводневен престој во Мар-а-Лаго“.

Богатите поддржувачи на поранешниот американски претседател Доналд Трамп може да закажат вечера со него за 250.000 долари, а собраните пари ќе бидат вложени во неговата кандидатура за претседателските избори.

Акцијата за собирање средства, наречена „Форум на кандидати за враќање на Конгресот“, е закажана за 23 февруари на имотот на Трамп Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида. Иако на настанот ќе присуствуваат републикански кандидати за Конгресот, собраните пари ќе бидат наменети исклучиво за кампањата на Трамп „Да ја направиме Америка пак голема, пак!“.

Привилегиите на присутните ќе зависат од тоа колку пари ќе платат. За 250.000 долари, паровите може да закажат приватна вечера со Трамп, да се фотографираат со него и добиваат можност да купат престој од две ноќи во Мар-а-Лаго.

За 100.000 долари паровите ќе се фотографираат со него, но ќе мора да вечераат со кандидатите за Конгресот, а не со поранешниот претседател.

За 5.000 долари гостите ќе добијат само вечера со кандидатите и „коментари“ од Трамп.

„250 илјади долари за *опција* да купите престој во Мар-а-Лаго?“, беа главно реакциите на Твитер. „Уау, мора да се дави во долгови“.

Претседателувањето на Трамп заврши во јануари 2021 година, но тој оттогаш остана активен во политиката. Невообичаено за поранешен претседател на САД, тој продолжува да одржува митинзи и да собира средства, и постојано навестува дека можеби повторно ќе се кандидира за претседател во 2024 година.
Мкд.Мк

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...