30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Пет наставници кои држеле он-лајн настава, позитивни на корона вирусот.

Пет наставници кои држеле он-лајн настава, позитивни на корона вирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пет други наставници кои држеле он-лајн настава, се позитивни на корона откако почна новата учебна година. но, тие работат од дома, па во училиштата каде предаваат, учениците не биле во контакт и наставата тече непречено , изјави министерката за образование Мила Царовска.

РЕКЛАМА
- Реклами -