19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаМилошоски се шегува за новите мерки: „Кај мене ако влезат вечерва 2...

Милошоски се шегува за новите мерки: „Кај мене ако влезат вечерва 2 плус 5 = 7, пола од нас во комбе ќе спиеме “

Кај мене ако влезат вечерва 2 плус 5 = 7, плус мајка ми е дојдена да ни помогне, осум, пола од нас у комбе ќе спиеме…. напиша Милошоски на Твитер.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...