19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПротоколите не важат за членовите на Комисијата за заразни болести: Директорот на...

Протоколите не важат за членовите на Комисијата за заразни болести: Директорот на „Здравствен дом Скопје“ се журка на забава

Директорот на „ЈЗУ Здравствен дом Скопје“ Виктор Исјановски кој е член на Комисијата за заразни болести која одлучи да се забвранат настапите на музичарите во угостителските објекти се пофали дека присуствува на концерт на познат пејач од регионот.

По ова јавноста гневна започна да пишува и да прашува дали протоколите важат и за членовите на комисијата?

-Господинот на фотографијата е членот на комисијата која одлучува да се забранат настапи на музичари низ угостителски објекти. Дали мерките се донесени откако омилениот пејач на дотичниов гостувал, а за домашните дека имаат потреба од настани: „според епидемиолошката слика не е време сега“? Дали протоколите важат и за членовите на комисијата?, стои во еден од статусите на социјалните мрежи.
Kurir.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...