16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаСветКосовскиот екс премиер Рамуш Харадинај ја претепал сопругата.

Косовскиот екс премиер Рамуш Харадинај ја претепал сопругата.

Aнита Муцај Харадинај, новинар на РТК и сопруга на Рамуш Харадинај, синоќа e примена во Ургентниот центар во Приштина откако ja претепал нејзиниот сопруг, Рамуш Харадинај, пренесуваат албанските медиуми.

Рамуш и Анита се во брак 17 години. Пред тоа, тој беше оженет со Швеѓанка со која има син од првиот брак. Тој има три деца, два сина и ќерка со новинарката Анита.

Таа преку објава на Фејсбук потоа негираше сè и објасни дека тие се среќни заедно веќе 17 години.

„Веќе 20 години работам и сум дел од медиумите во Косово и денес изразувам жалење за медиумското ниво и тенденцијата да се произведуваат банални вести, банални наслови и озборувања за два клика повеќе или помалку, многу пати сум била дел од ваквите вести и сфатив дека игнорирањето би било вистинска форма за одговор на шпекулациите, но ова синоќешното беше невозможно да се игнорира затоа што сум нечија мајка, сестра, пријателка, пријателка и нормално дека тоа вознемирило некого некаде! Затоа е срамно да се произведуваат толку ниски вести! „Јас сум многу добро и  веќе 17 години сом многу добро со Рамуш “, пишува таа.

Анита Харадинај, е презентерка на вести во Косовска национална телевизија, а неодамна присуствуваше на Самитот на жените во Лондон, каде е избрана за една од најмоќните жени во светот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...