17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМоментот кога Груевски го донесе Мерцедесот- Ама не оној гребаниот од мачки,...

Моментот кога Груевски го донесе Мерцедесот- Ама не оној гребаниот од мачки, туку оној кој прехранува илјадници фамилии во Македонија.

Ова е моментот кога Груевски со екипата го донесе мерцедесот во Македонија.
Ама не оној гребениот од мачки, оној за кој Заев лажеше дека ќе се купуваа болнички комбиња, не оној мерцедес кој го користеа од СЈО за уцени и пресуди, не оној мерцедес во кој се вози Заев.
Туку оној другиот, Дрекслмајер. Мерцедес кој вработи и прехранува илјадници народ во земјава.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...