13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаНа Заев му направиле торта и дуваше на свеќа во седиштето на...

На Заев му направиле торта и дуваше на свеќа во седиштето на НАТО

Премиерот Зоран Заев вчера наполни 46 години. па роденденот премиерот го прослави  со министрите за одбрна и надворешни работи, Радмила Шекеринска и Бујар Османи во Брисел.

Заев доби чоколадна торта, а дуваше и свеќичка.

Инаку генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, во седиштето на НАТО приреди вечера за македонската делегација.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...