На Заев му направиле торта и дуваше на свеќа во седиштето на НАТО

Премиерот Зоран Заев вчера наполни 46 години. па роденденот премиерот го прослави  со министрите за одбрна и надворешни работи, Радмила Шекеринска и Бујар Османи во Брисел.

Заев доби чоколадна торта, а дуваше и свеќичка.

Инаку генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, во седиштето на НАТО приреди вечера за македонската делегација.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here