19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаСветскиот епидемиолог Фаучи се чуди за новите мерки предложени од министерот Филипче...

Светскиот епидемиолог Фаучи се чуди за новите мерки предложени од министерот Филипче за маска да се носи и на отворено дури и кога сте сами !!!!

Водечкиот американски епидемиолог доктор Ентони Фаучи, директор на Националниот институт за алергија и заразни болести порача што треба, а што не треба да правиме ако сакаме да ја избегнеме заразата со коронавирусот. Советите на д-р Фаучи се драстични, лични и бараат голема дисциплина.

Доктор Фаучи не советува додека пешачиме и доколку надојде поголема толпа на народ да ставиме маска а тоа додека се шетаме сами и да носиш маска е смешна одлука, и нема да има никаков резултат, не треба да се заклучиме во плакар ако има корона вирус кажува Фаучи. Маската нека биде блиску до вас или до вашата уста доколку влегувате во затворен простор и тоа е тоа.. не треба да се комлицира многу jас пешачам секој ден по 4 мајли и не ставам маска на уста освен кога ќе забележам дека некој ми се доближува…

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...