13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Светскиот епидемиолог Фаучи се чуди за новите мерки предложени од министерот Филипче...

Светскиот епидемиолог Фаучи се чуди за новите мерки предложени од министерот Филипче за маска да се носи и на отворено дури и кога сте сами !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Водечкиот американски епидемиолог доктор Ентони Фаучи, директор на Националниот институт за алергија и заразни болести порача што треба, а што не треба да правиме ако сакаме да ја избегнеме заразата со коронавирусот. Советите на д-р Фаучи се драстични, лични и бараат голема дисциплина.

Доктор Фаучи не советува додека пешачиме и доколку надојде поголема толпа на народ да ставиме маска а тоа додека се шетаме сами и да носиш маска е смешна одлука, и нема да има никаков резултат, не треба да се заклучиме во плакар ако има корона вирус кажува Фаучи. Маската нека биде блиску до вас или до вашата уста доколку влегувате во затворен простор и тоа е тоа.. не треба да се комлицира многу jас пешачам секој ден по 4 мајли и не ставам маска на уста освен кога ќе забележам дека некој ми се доближува…

 

РЕКЛАМА
- Реклами -