13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Скопска фризерница добила над 270.000 евра европски пари за едукација !!!!!

Скопска фризерница добила над 270.000 евра европски пари за едукација !!!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопско фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, чиј директор е Лидија Димова.

На фирмата „В.Е.З. Трејд“ со основна дејност „фризерски салони и салони за разубавување“, а регистрирана и со општа клаузула за бизнис, ѝ било овозможено да добие грантови за проекти од областа на едукацијата. Истовремено, во правилата на „Еразмус“ пишува дека правното лице мора да е активно во сферата на едукацијата, обуката, младите и спортот.

Во други земји, вакви грантови за едукација добиваат школи, универзитети, здруженија и државни институции, но не и фирми регистрирани со дејност „фризерски салони“.

РЕКЛАМА

Повеќе на следниот линк.

- Реклами -