24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Притвореник избодел затворски чувар во затворот Шутка

Притвореник избодел затворски чувар во затворот Шутка

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, од притворското одделение во Затвор Скопје било пријавено дека притвореникот Д.Ф. од Скопје нападнал вработен во затворот, соопшти МВР.

Притоа тој со остар предмет му нанел повреди на раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

Извор: Досие

- Реклами -