12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПознатиот македонски музичар до вчера тврдеше дека вирусот не постои, а денес...

Познатиот македонски музичар до вчера тврдеше дека вирусот не постои, а денес објави статус дека е позитивен.

Имено, познатиот музичар, продуцент и автор, Бобан Мојсоваски – Мојсо, познат по настапите со Стојне Николова е еден од оние приврзаници на теоријата на „светски заговор“, односно „дефокусирање на јавноста“ со вирусот, додека зад грб ни се спрема непшто сосема друго, можеби многу пострашно?!

Мојсо постираше некоплку написи и видеа во кои се тврди дека вирусот „Ковид 19“ бил многу порано познат, дека семо обичен грип и ништо повеќе, додека светот само се замајува со него, му се спрема некаква друга смислена ката строфа, и дека позитивните случаеви се само напумпани бројки. Но денес се случи пресврт на работите кога дознал дека е и тој еден од ”напумпаните” бројки. Неговите колеги и пријатели на социјалните мрежи му посакуваат поскоро закрепување….No description available.No description available.No description available.No description available.No description available.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...