18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаВо срцето на Струга се отвори ресторан ''Христи''- комплекс Женска плажа.

Во срцето на Струга се отвори ресторан ”Христи”- комплекс Женска плажа.

Највкусната скара во градот како и голем избор на чорби, салати и пици по италијански рецепт, организирање на роденден… се на едно место.
Ресторан Христи – Женска плажа Струга.No description available.

За сите љубители на брза храна, во склоп на ресторанот, од задната страна работи фаст фуд „Double burger“. Уживајте со нашата храна, во вашиот дом, бесплатна достава на целиот асортиман од нашето мени на телефон 077/575-194
Уживајте во прекрасниот амбиент со поглед кон Охридското езеро, Ресторан Христи – Женска плажа.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...