24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Трагедија во Струмица: Почина 18 годишно девојче од струен удар.

Трагедија во Струмица: Почина 18 годишно девојче од струен удар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

По пријавувањето на настанот била формирана увидна екипа од СВР Струмица и заедно со јавен обвинител од ОЈО Струмица е извршен увид на местото на настанот.

РЕКЛАМА
- Реклами -