12.3 C
Ohrid
недела, октомври 25, 2020
Почетна Македонија Најчевска: Мене името Северна Македонија ми е убаво и сум задоволна.

Најчевска: Мене името Северна Македонија ми е убаво и сум задоволна.

Translate (Eng):[gtranslate]

Професорката Мирјана Најчевска со кратка реплика на долгата елаборација на еден од
најактивните на Твитер зошто се пишманил од агитирањето за промената на името на
државата Македонија и сега се залага за негово враќање.

РЕКЛАМА
- Реклами -