19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваИ Крсто Мукоски се повлекува од политика, ќе работал како ''Вратар''

И Крсто Мукоски се повлекува од политика, ќе работал како ”Вратар”

Пратеникот Крсто Мукоски, по примерот на неговиот сопартиец и поранешен министер за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, реши да се повлече од својата функција во Владата и кариерата да ја продолжи во приватниот сектор.

– Од секогаш сум сакал да работам како вратар уште од тинејџерските денови си викав еден ден ќе отворам фирма за врати и прозори или ќе работам како вратар. Тие што ме паметат од тој период знаат дека секогаш сум посветувал особено внимание на вратите. Токму затоа, сметам дека сум доволно зрел да го остварам својот тинејџерски сон и својот талент да го споделам со другите. – рече Мукоски во обраќањето до јавноста.

Текстот е измислен со цел малку да ве насмее..

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...