13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Голема полициска акција во Кумановско- Специјални единици и хеликоптери

Голема полициска акција во Кумановско- Специјални единици и хеликоптери

Translate (Eng):[gtranslate]

Голема полициска акција е во тек во Лојане, кумановско и скопско.

Граѓани јавуваат дека акцијата ја спроведуваат специјалните единици на МВР, а полициските хеликоптери од рано наутро го постојано надлетуваат.

Според нашите сознанија, уапсена е поголема група на криумчари на мигранти, а акцијата уште трае.

РЕКЛАМА

Канал 5

- Реклами -