30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Заев: Убеден сум дека нашето здрaвство ќе биде поуспешно од многу поразвиени...

Заев: Убеден сум дека нашето здрaвство ќе биде поуспешно од многу поразвиени земји од Европската Унија

Translate (Eng):[gtranslate]

Здравствениот систем сигурно нема да колабира, имаме обезбедено болнички капацитети за сите. Лекарите, медицинските сестри и целиот здравствен персонал се максимално посветени, полицијата и инспекциските служби си ја вршат работата, а најголема помош ни се граѓаните, истакна денеска претседателот на Владата, Зоран Заев кој заедно со директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Александар Младеновски извршија увид на изведувањето на асфалтирање на булевар и улици во ТИРЗ Скопје 2.

Ако навистина ги почитуваме мерките, можеме многу да им помогнеме на лекарите кои ви потврдувам дека се истоштени и изморени. Заради своето здравје, здравјето на нашите родители, пријатели и роднини… апелирам да ги почитуваме мерките, а здравствениот систем сигурно ќе се снајде, ќе опстои и ќе си ја заврши својата работа. Убеден сум дека тоа ќе биде поуспешно од многу поразвиени земји од Европската Унија, истакна Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -